Dziś jest: wtorek, 28 kwietnia 2015 roku
Strona główna
Aktualności
Informacje
Kalendarz
Wieści z Naczelnej Izby Aptekarskiej
Decyzje GIF-u
Informacje od Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego
Narodowy Fundusz Zdrowia informuje
Uchwały ORA
Szkolenia
Wiadomości z PTF-armu
Biuro Izby
Struktura Izby
Szkolenia
Prawo
Giełda
Biblioteka
Apteki Szpitalne
Uchwały ORA
Galeria
Forum dyskusyjne
Linki
Prenumerata:BIP Pomorsko -Kujawskiej
Izby Aptekarskiej


 
Aktualności
 
Neuca również wchodzi w apteczną franczyzę
 

Neuca również wchodzi w apteczną franczyzę

  • Rzeczpospolita, PP/Rynek Zdrowia
  • 16-11-2010 13:43

Neuca (dawny Torfarm) wyodrębnia w ramach programu Świat Zdrowia nowy projekt Partner. W ten sposób chce mocniej związać ze sobą apteki na zasadach franczyzowych.

- Do końca 2010 roku planujemy podpisać w ramach programu Partner 400 umów. Mamy już podpisanych ponad 250 - mówi Piotr Sucharski, prezes firmy Neuca.

Ma to być sposób na poszerzenie bazy współpracujących z grupą aptek o takie placówki, które zechcą to zrobić na zasadzie franczyzy. W ramach programu będą mogły skorzystać z usług opieki farmaceutycznej, a także sprzedawać leki pod nową marką Apteo, wprowadzaną przez spółkę zależną Synoptis Pharma.

Na razie model franczyzowy testowany jest w dziewięciu aptekach, do końca roku ma działać w 30 placówkach. Dla aptek, które nie będą chciały uczestniczyć w programie Partner, pozostanie tradycyjny program lojalnościowy Świat Zdrowia Standard.

Z danych analitycznych wynika, że w 2008 roku w Polsce blisko 20 tysięcy franczyzobiorców prowadziło 22,7 tys. sklepów i punktów usługowych w ramach 440 sieci franczyzowych. W 58 sieciach agencyjnych działało 14 tys. agentów prowadzących ponad 17 tys. placówek. Mimo kryzysu liczba franczyzobiorców rosła również w ubiegłym roku.

Franczyzowy biznes „wszedł" w branżę aptekarską już dekadę temu. Jedną z pierwszych sieci były apteki Arnika. Pierwsza z aptek działających na zasadach franczyzy została otwarta w 1999 roku w Olsztynie. Nigdy jednak nie osiągnęły takiej skali działania jak apteki działające obecnie pod marką Dbam o Zdrowie. Jest ich już blisko 150.

Aptekarską franczyzę rozwija także ACP Pharma pod marką Mediq Apteka.

Do poprzedniej strony

 

 
 

Wykonanie techniczne serwisu: GogaNet
   
  Copyright © 2004 Kujawsko-Pomorska Okręgowa Izba Aptekarska